Szkolenia

Tematyczna strona internetowa!

Żwirki dla kociaków

Posted by admin On December - 15 - 2018
Żwirki dla kociaków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirki dla kotów
W każdym domu, w którym znajduje się kociak, powinien być także koci żwirek. Koty na ogół wypróżniają się w żwirku, dzięki czemu piecza nad nimi jest łatwiejsza niż w przypadku pieska. W kuwetce musi być utrzymywana jakaś substancja, która będzie miała za zadanie asymilować to, co oddaje zwierzątko. Niegdyś posiadacze kota wypełniali kuwetki takimi substancjami jak wióry, ziemia albo odpadki makulaturowe. Okazuje się, że są to substancje, które sprawiają, iż czyszczenie i uzupełnianie są niezwykle czasochłonne, a dodatkowo nie niwelują zapachów i nie zbrylają się. Z kolei zwierzak raczej nie będzie chciał wypróżniać się w niewymienionej kuwetce – zdarza się, że wybiera sobie inne niezabrudzone terytorium. Z tego względu dobre uzupełnianie kociej toalety to kluczowa sprawa nie tylko dla kotka, ale też oczywiście dla człowieka, który ma zajmować się czyszczeniem. Dzisiaj wykorzystywanie takich rzeczy jak piasek albo gazety nie są konieczne, ponieważ sklepy dla zwierząt dostarczają bardzo wygodne wyjście, czyli żwirki dla kotów.
Hodowcy kociaków mają na prawdę wybór podłoży do kuwet. Fundamentalną własnością żwirków dla kota ma być absorbowanie zapachu i utwardzanie się, bo wtedy można w prosty sposób opróżnić kuwetkę. W serwisach zoologicznych na ogół można uzyskać aż kilka gatunków żwirku. Ogólnie można sklasyfikować żwirki na trzy rodzaje: silikonowe, żwirki krzemionkowe oraz żwirki bentonitowe.
Każdy z tych żwirków ma odmienne cechy i to od właściciela zależy, na jaki się zdecyduje. Kupując żwirki dla kota, powinno się wziąć pod rozwagę ich zalety oraz wady.
Żwirek silikonowy stworzony jest z tworzywa o nazwie sylikat. Cechuje się tym, że doskonale absorbuje mocz i zatrzymuje go na zawsze. Idealnie niweluje odór, a wtedy nie wymaga codziennego opróżniania kuwetki. Wadą żwirku wapienno-piaskowego jest fakt, że po pewnym czasie przyjmuje żółtego odcienia, co wygląda raczej nieestetycznie – z tego powodu najlepiej jest wykorzystywać go w kuwetach z zamknięciem.
Żwirek z wałków drewnianych jest skuteczny i świetnie niweluje niechcianą woń. Inną mocną stroną drewnianego podkładów dla kota jest możliwość wyrzucenia go do kanalizacji (oczywiście w nieznacznych ilościach). Zazwyczaj taki żwirek drewniany może okazać się bardzo drobny , tj. wiórki, dlatego, zdarza się że rozchodzi się po wnętrzach na zwierzęcych nóżkach.
bentonit to dość modny rodzaj żwirku, który zbiera się w granulki, dlatego wysprzątanie po kocie przebiega błyskawiczne. Możemy taki żwirek zamówić w przystępnych cenach. Idealnie pochłaniają brzydką woń. Nie można natomiast spłukiwać go w toalecie, gdyż będzie kończyć się to zapchaniem. Właściciele kotów zazwyczaj pakują bentonit do foliowego woreczka i wyrzucają do kosza.
Warto zdecydować się na tego typu żwirek dla kota, ponieważ niezwykle upraszcza to solidną opiekę nad pupilem. Zaplanowanie sprawnej toaletki kotu to rola właściciela, warto jest sprawdzić opcje, które przedstawiają dzisiaj sklepy zoologiczne.

źródło: żwirek dla kota


Comments are closed.